Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Siwe włosy u mężczyzn – skuteczna metoda zwalczania?

Mężczyźni są wrażliwi na przedwczesne siwienie równie mocno jak kobiety. Po przekroczeniu trzydziestki u wielu panów zapala się automatyczne ujmowanie sobie lat – próbujemy odmłodzić się garderobą, sportowym samochodem, stylem życia itp. Na nic to jednak, kiedy na głowie pojawią się siwe włosy, swoiste znamię sygnalizujące wszystkim upływający czas. Skuteczną metodą zwalczania siwych włosów jest stosowanie odsiwiacza GR-7 Professional, który postanowiliśmy krótko opisać poniżej.

Mężczyzno – siwienie to proces odwracalny

I nie mówimy tutaj o wizytach u tybetańskich mnichów, którzy zwrócą nam stracone nerwy, przywracając przy tym kolor włosów. Za wszystko odpowiedzialna jest biologia, choć i stres nie pozostaje bez znaczenia. W naszych genach zapisane jest niemal całe nasze życie, wiele zjawisk, a wśród nich siwienie, to kwestia dziedziczna. Możemy męczyć się z siwymi włosami w wieku dwudziestu kilku lat! Przedwczesne siwienie to zasługa obniżonego poziomu melaniny. Po części zapisane jest to w DNA, po części natomiast sami pomagamy siwym włosom wyjść na światło dzienne. Stres, mało snu, używki i inne choroby cywilizacyjne mocno utrudniają obecność melaniny w naszym organizmie.

Odwracalność, jak nietrudno się domyśleć, leży w tym przypadku w podniesieniu poziomu melaniny. Siwe włosy nie muszą być ścięte czy farbowane – one zupełnie same odzyskają naturalną barwę, musimy im w tym jednak nieznacznie pomóc. Narzędziem do walki z siwizną u mężczyzn jest odsiwiacz GR-7 Professional. Jego innowacyjna receptura, oparta o wyciągi z ziół, działa na tyle aktywnie przenikając przez skórę głowy, że znacznie podwyższa poziom melaniny. W efekcie już po tygodniu siwa skroń potrafi na powrót być taka, jaką pamiętamy ją z przeszłości!

Stosowanie GR-7 Professional przez mężczyzn

Preparat odsiwiający, o którym mowa, nie jest kosmetykiem, który będzie dla mężczyzn jakąś straszliwą przeprawą. Nakłada się go na skórę głowy raz lub dwa razy dziennie. Początkowo męczący wydaje się fakt, że dla zwiększenia efektu nie zaleca się myć lub suszyć siwych włosów (około tydzień). Należy też odstawić używki, jak kawa, alkohol czy tytoń.

Po około miesiącu kuracji z GR-7 Professional minie pierwsza faza, czyli przywracanie siwym włosom naturalnego koloru. Efekty widoczne są już po tygodniu, co potwierdza certyfikowana jednostka badawcza EUROFINS. Szybkość odsiwiania jest różna ze względu na indywidualne czynniki, jak grubość skóry czy włosów. Po miesiącu efekt odwracania siwienia u mężczyzn powinien być zadowalający, a pierwszy etap zamknięty. Drugą fazą jest podtrzymanie efektu, wówczas płyn GR-7 Professional stosuje się tylko raz w tygodniu lub nawet rzadziej.

Siwe włosy – dlaczego się pojawiają?

Siwe włosy to zjawisko naturalne i nieuniknione w procesie starzenia organizmu. Pojawienie się pierwszego siwego włosa jest momentem, który zastanawia wiele osób. Przyczyna tego zjawiska leży w stopniowym spowolnieniu produkcji melaniny, która nadaje włosom ich naturalny kolor. Jednak siwe włosy w młodym wieku pojawiają się równie często. Ważne, aby pielęgnować siwe włosy odpowiednimi kosmetykami, takimi jak GR-7. 

Pierwsze siwe włosy wcale nie są wyrokiem!

Czy proces siwienia włosów jest odwracalny?

Proces siwienia włosów jest odwracalny. Odpowiednia pielęgnacja siwych włosów sprawia, że są one piękne i zdrowe. Nie sięgaj po farbę do włosów! Włosy farbowane to krótkotrwały efekt maskowania. Twoje włosy mogą być piękne w naturalny sposób!

Sposób na siwe włosy u mężczyzn

Mężczyźni również często zastanawiają się, jak skutecznie ukryć siwe włosy. Istnieją różne produkty, takie jak szampony koloryzujące, ale efekt nie tylko będzie sztuczny, ale również krótkotrwały. Mamy na to sposób! Nasz odsiwiacz GR-7 już w 1. fazie pomaga przywrócić Twój naturalny kolor włosów, a w 2. fazie podtrzymuje tę barwę. 

Dzięki niemu można zachować naturalny kolor włosów. Uwierz nam, z naszymi kosmetykami pielęgnacja siwych włosów staje się o wiele prostsza. I tańsza!

Siwe włosy – jak ukryć?

Aby ukryć siwe włosy, warto korzystać z różnych metod, takich jak koloryzacja, pasemka, szampony o srebrnych i fioletowych barwach czy naturalne przyciemnienie. Istnieją również specjalne szampony i płukanki, które pomagają zamaskować siwe pasma, nadając włosom naturalny odcień. Ale czy warto farbować włosy wykorzystując sztuczne pigmenty i barwniki? 

Włosy siwieją naturalnie, poprzez utratę melanocytów, dlatego warto pielęgnować włosy naturalnymi sposobami.

Włosy siwe – zabiegi wzmacniające

Siwe włosy warto pielęgnować, aby były zdrowe i miały ładny wygląd. Istnieją domowe sposoby, takie jak stosowanie oleju kokosowego, witaminy B12 i biotyny, które mogą pomóc w odżywianiu i wzmacnianiu włosów oraz aby pobudzić proces wzrostu włosów. Ich niedobory powodują problemy włosowe, jak wypadanie czy ich łamanie.

Suplementy diety na siwe włosy — czy mogą pomóc?

Suplementy diety, w połączeniu z odsiwiaczem GR-7, mogą być skutecznym wsparciem w walce z siwieniem włosów. Zawierają naturalne składniki, które mogą spowolnić proces starzenia się włosów i zapewnić im zdrowy wygląd. Dlatego warto zastanowić się nad ich stosowaniem, szczególnie gdy pojawiają się pierwsze siwe włosy.

Aby odzyskać naturalną barwę włosów, sięgaj po naturalne sposoby na siwe włosy. Sięgaj po GR-7!

Sprawdź również:
Dlaczego Twoje włosy siwieją?

Jak zapobiegać łysieniu na czubku głowy?

Zakola u mężczyzn – jakie są przyczyny wypadania włosów?

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!