Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Zakola u mężczyzn – sposoby

Wypadanie włosów to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Jednym z pierwszych objawów łysienia jest pojawienie się zakoli, czyli przerzedzenia włosów w okolicach czoła i skroni. Zakola u mężczyzn mogą pojawić się w różnym wieku. Wpływają one nie tylko na wygląd, ale również na samopoczucie i pewność siebie – mogą być źródłem kompleksów i obniżenia samooceny. Dlatego ważne jest, aby zrozumieć, jakie czynniki mogą powodować utratę włosów, i znaleźć skuteczne metody leczenia. W tym artykule przedstawimy przyczyny wypadania włosów i sposoby na radzenie sobie z zakolami u mężczyzn.

Zakola u mężczyzn – jakie są przyczyny wypadania włosów?

Codzienne wypadanie pewnej ilości włosów jest zjawiskiem naturalnym – każdy człowiek traci przeciętnie około stu włosów dziennie. Jeżeli jednak widoczna jest utrata zbyt dużej ilości włosów, pojawia się przerzedzenie na skórze głowy, wtedy należy ustalić przyczynę problemu i podjąć odpowiednie działania, aby spowolnić proces wypadania włosów. Główną przyczyną, która powoduje zakola u młodych mężczyzn, jest łysienie androgenowe. Ten rodzaj łysienia w większości przypadków jest uwarunkowany genetycznie. Utrata włosów może być również spowodowana nieodpowiednią dietą, niewłaściwą pielęgnacją włosów, długotrwałym i silnym stresem, chorobami przewlekłymi czy zażywaniem niektórych leków. W przypadku znacznej utraty włosów najlepiej wybrać się do dermatologa lub trychologa, który ustali przyczynę łysienia i dobierze najlepszą metodę leczenia. Istnieją również domowe sposoby wzmacniania osłabionych włosów i zapobiegania ich wypadaniu.

Sposób na zakola u mężczyzn – jak zatrzymać proces powstawania zakoli?

Szybkim i prostym sposobem na polepszenie kondycji włosów jest wykonanie masażu głowy, który pobudzi ukrwienie tkanek, przyczyniając się do lepszego dotlenienia i odżywienia mieszków włosowych. Masowanie skóry głowy można wykonywać samodzielnie, uciskając skórę opuszkami palców, lub za pomocą specjalnego masażera. Regularny masaż może być dobrym uzupełnieniem kuracji przeciw wypadaniu włosów – korzystnie wpłynie na wchłanianie w skórę głowy składników aktywnych. Warto skorzystać ze specjalistycznych preparatów do stosowania miejscowego takich jak wcierki do włosów, które skutecznie stymulują porost nowych włosów i zapobiegają ich wypadaniu. Do osłabienia włosów może przyczynić się również nieodpowiednia pielęgnacja – używanie niewłaściwych kosmetyków lub częsta stylizacja włosów z użyciem wysokiej temperatury. Warto stosować kosmetyki do włosów oparte na naturalnych składnikach, które wpływają korzystnie na skórę głowy i pozwalają uzyskać zdrowe i lśniące włosy.

Co na zakola u mężczyzn? Dieta na wypadanie włosów

Dieta ma ogromny wpływ na wygląd skóry i włosów – brak odpowiednich witamin i minerałów może powodować osłabienie mieszków włosowych. Spożywanie wysoko przetworzonej żywności, dużych ilości cukru i soli, napojów alkoholowych czy palenie papierosów może wpłynąć niekorzystnie na gęstość fryzury. Dlatego w zapobieganiu wypadania włosów szczególnie ważna jest zbilansowana dieta, która dostarczy składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego wzrostu włosa. Odpowiednie suplementy diety zawierające szereg witamin i minerałów, takich jak witamina A, witamina D, selen, biotyna, krzemionka, pobudzają wzrost i wzmacniają strukturę włosów, pomagając zahamować ich wypadanie. Szukając odpowiedniego suplementu, warto zwrócić uwagę na suplement diety GR-7, który zawiera starannie wyselekcjonowaną kompozycję składników i kompleksowo wspiera włosy od środka. W składzie znajdują się dwa innowacyjne składniki: kwas fosfatydowy (Phospha- Max™/ Novastell) i Selenium SeLECT®, które pobudzają wzrost nowych włosów i hamują wypadanie. Suplement diety GR-7 jest skuteczny i bezpieczny, zawiera formę selenu o najwyższej biodostępności i czystości. Oprócz odpowiedniej diety warto również zadbać o dobre samopoczucie, zdrowy sen i odpoczynek oraz unikanie stresu.

Sposób na zakola w młodym wieku – jak działa wcierka GR-7 przeciw wypadaniu włosów?

W składzie wcierki znajdują się hydrolizowane proteiny pszenicy oraz ekstrakty roślinne, które wpływają na poprawę kondycji całego włosa. Aktywne składniki preparatu mają właściwości przeciwzapalne, działają łagodząco na skórę głowy, wzmacniają strukturę włosów oraz stymulują ich wzrost. Wcierka pobudza krążenie krwi, wpływając na lepsze dotlenienie cebulek włosowych. Preparat jest łatwy w użyciu – wystarczy nałożyć go na skórę głowy i równomiernie rozprowadzić, delikatnie masując. Regularne stosowanie wcierki pozwala skutecznie zahamować wypadanie włosów i przyczynia się do porostu nowych, zdrowych włosów. Wcierkę można stosować samodzielnie lub w połączeniu z szamponem i suplementami diety, zapewniając kompleksową pielęgnację włosów.

Sposób na zakola – zabiegi medyczne

Wśród metod wspomagających leczenie łysienia dostępne są również zabiegi medyczne takie jak mezoterapia peptydami, osoczem bogatopłytkowym, przeszczep komórek macierzystych czy zabiegi laserowe. Takie zabiegi hamują wypadanie włosów i stymulują ich szybsze odrastanie. Zabiegi medyczne zazwyczaj należy powtarzać dla podtrzymania efektów. W ostateczności, gdy łysienie jest bardzo zaawansowane i inne metody nie działają, można zdecydować się na przeszczep włosów. Jednak w początkowym etapie łysienia zakola można odbudować innymi, wspomnianymi wyżej, metodami. Ważna jest szybka reakcja, dostarczenie organizmowi niezbędnych witamin i minerałów, stosowanie wysokiej jakości szamponów i wcierek, które pomogą zahamować wypadanie włosów, wzmocnić ich strukturę i wpłyną na porost nowych włosów. Kompleksowe podejście i wczesne zauważenie problemu przyniosą najlepsze efekty.

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!