Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy siwieją? Oto odpowiedź!

Przenikliwy krzyk dochodzący z łazienki zwykle oznacza dwie rzeczy: albo po podłodze właśnie przebiegł robal, albo w lustrze znaleziono pierwszy siwy włos. Potem jest tylko gorzej, siwe włosy pojawiają się lawinowo i odbierają smak życia. Dlaczego się tak dzieje? Odpowiedzi jest kilka. Warto je poznać, zanim zaczniemy w panice chwytać za farby do siwych włosów. Czasami rozwiązanie problemu jest dużo łatwiejsze, niż nam się wydaje, a siwienie włosów wcale nie musi być wyrokiem…

Siwe włosy w młodym wieku

To pierwszy znak zapytania – dlaczego siwiejemy mając na karku ledwie dwadzieścia parę lat? Przecież do emerytury jeszcze daleka droga… No właśnie, niestety wiek, to nie jedyny powód siwienia włosów, choć jak najbardziej logika ta jest prawidłowa. Wszystko zależy bowiem od tego, jak wiele melaniny, związku odpowiadającego za pigmentację, znajduje się w naszych komórkach. Naturalnie poziom melaniny maleje z wiekiem, stąd siwe włosy stały się przywarą podeszłego wieku. U jednych wiek ten zaczyna się po 60 roku życia, u innych już po 20. Tajemnicę tę skrywają nasze geny. A od tego (jeszcze) nie ma ucieczki…

Co na siwe włosy?

Bez paniki – uspokajają eksperci. Siwe włosy to nie przekleństwo, ale natura. Albo nauczymy się z nimi żyć i poznamy sposoby, jak pielęgnować siwe włosy, albo podejmiemy nierówną walkę z prawidłami natury. Prostymi środkami wydają się farby koloryzujące. Siwe włosy przykryjemy jednak na jakiś czas, później proces trzeba powtarzać. To kosztuje czas, pieniądze i… zdrowe włosy! Czy mamy jakąkolwiek alternatywę?

Cóż, warto pomyśleć o czymś, co działa u źródła. Wyjaśnimy to na przykładzie preparatu na siwe włosy GR-7 Professional. To całkiem proste – skoro siwienie włosów to wina niskiego poziomu melaniny w komórkach skóry głowy, to trzeba ten poziom podnieść. GR-7 Professional robi to w sposób naturalny, gdyż jest to nic innego jak mieszanka polnych ziół. Płyn na siwe włosy odżywia skórę głowy, stymulując ją do produkcji melaniny. Efekt? Włosy powoli wracają do swojego naturalnego koloru (najpierw są blado-złote). Ten sposób na siwe włosy to bardzo ciekawa alternatywa dla koloryzacji.

Kuracja GR-7 Professional ma dwie fazy. W pierwszej, trwającej około miesiąca, następuje przywracanie siwych włosów do pierwotnej barwy. Kiedy już osiągniemy zadowalający efekt, płyn na siwe włosy nakłada się już tylko raz na tydzień, aby podtrzymać wysoki poziom melaniny. Prawda, że proste?

przyklad

Fot. Efekty stosowania GR-7 – preparatu na siwe włosy

Inne przyczyny siwienia

Na geny możemy zrzucić lwią część winy za siwienie włosów. Trzeba być jednak uczciwym i uderzyć się w pierś – siwe włosy w młodym wieku to czasem także nasza zasługa. Kiepska dieta, mało snu, stresujący tryb życia, brak aktywności ruchowej – słowem, niska higiena życia to jeden z powodów siwienia włosów.

Jeśli więc na naszej głowie pojawią się pierwsze kosmyki siwych włosów – nie panikujmy. Nasz organizm wysyła nam prosty sygnał: odzywają się geny lub trzeba zadbać o siebie i wziąć się w garść. A pod ręką zawsze warto mieć preparat na siwe włosy – albo taki, który odwróci siwienie albo też taki, który pozwoli na pielęgnację siwych włosów. To, czy są one dla nas piętnem, czy atutem zależy wyłącznie od naszego nastawienia!

w tresc

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!