Jak powstrzymać postępujące siwienie włosów?

Codzienna pielęgnacja włosów połączona z pełnowartościową, zbilansowaną dietą mogą korzystnie wpłynąć na zahamowanie siwienia. Trzeba jednak stale obserwować, co dzieje się na naszej głowie. Nie warto wpadać w panikę po dostrzeżeniu pierwszego siwego włosa na głowie – lepiej cieszyć się w takiej sytuacji z doskonałego wzroku, a niżeli histerycznie poszukiwać sposobu na siwe włosy. Jednak, gdy zjawisko to postępuje niepokojąco, wówczas warto zastosować jedną z poniższych metod lub połączyć je, dla pomnożenia efektu.
 

Rola melaniny w siwieniu włosów
 

Każdy z nas kojarzy przyczyny siwienia włosów – my spróbujemy połączyć dzisiaj stereotypy i poszlaki w jedną, spójną całość. Siwe włosy to rzeczywisty problem w społeczeństwie, chociaż nie ma na niego uniwersalnego, super efektywnego sposobu. Siwe włosy u kobiet są zdecydowanie większą katastrofą, aniżeli u mężczyzn. O ile białe pasemka dodają panom dojrzałości i męskości, u kobiet są nieubłaganą oznaką przemijających lat i powodem do kompleksów.

Za wszystko odpowiada melanina, pigment, który wpływa na kolor skóry oraz włosów. Melanocyty, komórki produkujące melaniny, są dosyć wrażliwe na czynniki biochemiczne oraz zewnętrzne. Poziom melaniny maleje np. wraz z przewlekłym stresem, nieregularnym snem, niezbilansowaną dietą czy nadużywaniem alkoholu, nikotyny lub kawy. To jednak poboczna przyczyna siwienia. To, jak szybko siwe włosy pojawią się u nas na głowie warunkują geny. Jeśli więc chcemy poznać nasze przeznaczenie, warto zerknąć na głowy rodziców lub dziadków. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że siwienie włosów zajdzie u was równie szybko, jak u przodków.

Fot. Efekty stosowania GR-7 – preparatu na siwe włosy
 

Szampony na siwe włosy
 

Postępujące siwienie można wykorzystać jako atut, jeśli tylko zadbamy o odpowiednią pielęgnację. Siwych włosów nie warto obcinać lub, co gorsza, regularnie koloryzować. W zamian za to lepiej zainwestować w szampon na siwe włosy. Preparat taki odżywi włosy i skórę głowy, doda blasku i puszystości włosom, nieco je przy tym przyciemniając (za sprawą zawartych w nich fitopigmentów). Zadbane siwe włosy potrafią stanowić atut niejednego image – trzeba mieć jednak w sobie wiele odwagi i wiary w siebie, by zdecydować się na taki krok, zwłaszcza gdy dotkną nas siwe włosy w młodym wieku.
 

Preparat na siwe włosy
 

Przedwczesne siwienie można odwrócić w naturalny sposób. Przykładem skuteczności jest polski produkt – płyn na siwe włosy GR-7 Professional. Nakłada się go na skórę głowy, by odżywić ją i pobudzić melanocyty do produkcji melaniny. Efekt? Po około miesiącu stosowania siwe włosy powracają do naturalnego koloru. GR-7 Professional to produkt naturalny, jego formuła oparta jest na wyciągu z polnych ziół. Przez pierwszy miesiąc, gdy następuje faza przywracania (siwe włosy najpierw zmieniają się w złotawe, by sukcesywnie przybierać naturalną barwę), preparat na siwe włosy nakłada się do 2 razy na dobę. Bywa to nieco męczące, bo nie zaleca się wtedy mycia ani suszenia głowy. Jednak biorąc pod uwagę efekt takiej kuracji – zdecydowanie warto!

Zadbaj o siebie
 

To, co możemy zdecydowanie polecić by powstrzymać siwienie włosów, to przede wszystkim odpowiednia higiena życia. Należy dobrze się wysypiać i unikać stresów, dbać o dietę bogatą w witaminy i minerały. Dobrym sposobem jest suplementacja z wykorzystaniem witamin z grupy B, witaminy E, cynku, selenu lub preparatów ziołowych, np. z wyciągiem z pokrzywy lub skrzypu polnego.

Zostaw komentarz

Koszyk