Przed każdym użyciem trzeba mocno wstrząsnąć butelką w celu wymieszania zawartości. Płyn należy wcierać w osuszoną skórę głowy (nie we włosy!). Bezpośrednio po zastosowaniu nie można suszyć i myć włosów. Aplikowanie preparatu uzależniamy od fazy stosowania. Cały ten proces dzielimy na dwie fazy.

Faza pierwsza - przywracanie koloru. Powrót do naturalnego koloru włosów może trwać od 7 do 21 dni w zależności od indywidualnej struktury i kondycji włosa oraz grubości skóry. GR-7 stosujemy raz lub dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Podczas wcierania (w pierwszej fazie) zaleca się ograniczyć mycie głowy. Dla uzyskania szybkiego efektu nie myjemy głowy przez pierwsze 4 dni stosowania preparatu. Po umyciu głowy w tej fazie staramy się nie myć przez kolejne 3-4 dni aż do uzyskania zadawalającego efektu.

Faza druga - podtrzymanie koloru. Po odzyskaniu koloru, dla utrwalenia efektu, należy stosować płyn raz lub dwa razy w tygodniu i pamiętać, żeby umyć włosy   najwcześniej po 12 godzinach od zaaplikowania. GR-7 najlepiej wcierać wieczorem, a głowę umyć rano kolejnego dnia.

W trakcie kuracji, aby preparat był bardziej skuteczny, zaleca się: zmniejszenie spożywania kawy, alkoholu, a także odstawienie papierosów.

W przypadku włosów farbowanych należy poczekać na 2 cm odrosty zacząć stosować preparat i nie wracać już więcej do farbowania.

Efekty stosowania preparatu są uzależnione od struktury i kondycji włosa. GR-7 Professional działa stopniowo, zmiany zachodzą w naturalny sposób.

Preparat nie był testowany na zwierzętach. Nie zaleca się stosować go u dzieci czy kobiet w ciąży. Płynu nie wolno pić. Nie można łączyć go z farbą lub innymi preparatami. Przechowywać w pokojowej temperaturze.

Zobacz film pokazujący jak stosować GR-7: