Przed każdym użyciem trzeba mocno wstrząsnąć butelką w celu wymieszania zawartości. Płyn należy wcierać w osuszoną skórę głowy (nie we włosy!). Bezpośrednio po zastosowaniu nie można suszyć i myć włosów. Aplikowanie preparatu uzależniamy od fazy stosowania. Cały ten proces dzielimy na dwie fazy.

Faza pierwsza - przywracanie koloru. Powrót do naturalnego koloru włosów może trwać od 7 do 21 dni w zależności od indywidualnej struktury i kondycji włosa oraz grubości skóry. GR-7 stosujemy raz lub dwa razy dziennie (rano i wieczorem). Podczas wcierania (w pierwszej fazie) zaleca się ograniczyć mycie głowy. Dla uzyskania szybkiego efektu nie myjemy głowy przez pierwsze 4 dni stosowania preparatu. Po umyciu głowy w tej fazie staramy się nie myć przez kolejne 3-4 dni aż do uzyskania zadawalającego efektu.

Faza druga - podtrzymanie koloru. Po odzyskaniu koloru, dla utrwalenia efektu, należy stosować płyn raz lub dwa razy w tygodniu i pamiętać, żeby umyć włosy   najwcześniej po 12 godzinach od zaaplikowania. GR-7 najlepiej wcierać wieczorem, a głowę umyć rano kolejnego dnia.

W trakcie kuracji, aby preparat był bardziej skuteczny, zaleca się: zmniejszenie spożywania kawy, alkoholu, a także odstawienie papierosów.

W przypadku włosów farbowanych należy poczekać na 2 cm odrosty zacząć stosować preparat i nie wracać już więcej do farbowania.

Włosy powinny mieć długość minimum 1-2 cm. Wtedy będziemy mogli zaobserwować  zmiany. 

Efekty stosowania preparatu są uzależnione od struktury i kondycji włosa. GR-7 Professional działa stopniowo, zmiany zachodzą w naturalny sposób.

Proces siwienia z reguły rozpoczyna się na skroniach, a dopiero potem siwieje góra czy tył głowy. Odwrócenie tego procesu to dokładnie odwrotność siwienia tzn. szybciej może wrócić kolor na szczycie głowy czy z tyłu, niż z tyłu niż na skroniach.

Kolor wraca stopniowo. W przypadku farby efekt uzyskujemy od razu po nałożeniu jednak GR-7 działa stopniowo i systematycznie. Po kilku dniach stosowania możemy zauważyć zmianę: kolor naszych włosów stopniowo zmieni się z siwego w lekko przydymiony czy nawet żółty. To znak dla Ciebie, że preparat działa. Następnie kolor włosa przechodzi stopniowo do koloru naturalnego.

 

Preparat nie był testowany na zwierzętach. Nie zaleca się stosować go u dzieci czy kobiet w ciąży. Płynu nie wolno pić. Nie można łączyć go z farbą lub innymi preparatami. Przechowywać w pokojowej temperaturze.

Zobacz film pokazujący jak stosować GR-7: