Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Wyrywanie siwych włosów – czy to dobry pomysł?

Siwienie to naturalne zjawisko powodowane ograniczeniem ilości melaniny we włosach. U różnych osób pigment ten zaczyna zanikać w innym wieku i w różnym tempie. Nie ma jednak wątpliwości, że procesowi temu nie da się zapobiec. Jako że jest związany z nieubłaganym upływem czasu, dla wielu osób nawet pojedyncze siwe włosy są źródłem stresu i mogą negatywnie wpływać na poczucie własnej wartości. Czy jednak jest sens wyrywania pojedynczych siwych włosów z nadzieją na zachowanie dotychczasowego wyglądu? I czy można zapobiec siwieniu następnych pojedynczych włosów? Co zrobić, kiedy włosów będzie siwiało coraz więcej? Dowiedz się, jak możesz spowolnić proces siwienia i jak farbować pojedyncze siwe włosy. To wcale nie jest trudne!

Czy wyrywanie siwych włosów to dobry pomysł?

Nie, wyrywanie siwych włosów w żadnym wypadku nie jest dobrym pomysłem! Pomijając, że jest to zabieg nieprzyjemny, a wręcz bolesny, to przede wszystkim nie daje on długotrwałych efektów. Oprócz impulsu bólowego wyrywanie siwych włosów prowadzi do uszkodzenia mieszka włosowego. Jeśli czynność jest powtarzana za każdym razem, kiedy siwy włos odrośnie, może dojść do infekcji, a w ostateczności może wystąpić łysina w danym miejscu. Włos stale będzie odrastał jako siwy, a po wielokrotnym wyrwaniu może po prostu nie wyrosnąć już wcale. Jednocześnie, siwe włosy będą pojawiały się w innych partiach głowy, a wyrywanie wielu włosów będzie jeszcze bardziej pozbawione sensu. Prawidłową reakcją na widok pojedynczych siwych włosów jest więc znalezienie odpowiednich preparatów koloryzujących i spowalniających siwienie.

Jak zareagować na pierwsze pojedyncze siwe włosy?

Jeśli znajdujesz na głowie pierwszy siwy włos, nie wpadaj w gorszy nastrój. Współczesna kosmetologia daje Ci szereg propozycji na skuteczne maskowanie oznak upływającego czasu. W pierwszej kolejności warto jednak wzmocnić organizm, stosując suplementy na włosy. Wzbogacenie diety o cenne minerały i mikroelementy wzmocni włosy, ograniczy ich wypadanie, a przy okazji utrwali i zintensyfikuje ich naturalny odcień. Choć już dostrzeżone pojedyncze siwe włosy będą wymagały dodatkowych zabiegów kosmetycznych, to odpowiednie suplementy diety mogą opóźnić siwienie kolejnych włosów i całych pasemek. Dla uzyskania oczekiwanego rezultatu należy zachować systematyczność. Koniecznie pamiętaj, żeby suplementy w postaci tabletek łączyć z preparatami odsiwiającymi do pielęgnacji włosów.

Jak farbować pojedyncze siwe włosy?

Zauważając pojedyncze siwe włosy, warto zmienić kosmetyki do ich pielęgnacji. Jeśli proces siwienia nie znajduje się w zaawansowanym stadium, to dzięki właściwym preparatom cebulki włosów można jeszcze pobudzić do dotychczasowego działania. Do takiego zabiegu doskonale sprawdzi się odsiwiacz GR-7. Kosmetyk sprawdza się zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. Jego innowacyjna formuła pozwala na takie pobudzenie cebulek, że ponownie zaczynają wytwarzać melaninę odpowiadającą za zabarwienie włosów. Dla uzyskania optymalnego efektu odsiwiacz należy stosować zgodnie z ulotką, proces odsiwiania dzieląc na dwie fazy. Pierwsza z nich do odzyskiwanie koloru, które trwa 7-21 dni, a druga to podtrzymanie koloru. Drugi etap uwzględnia regularne stosowanie preparatu minimum raz w tygodniu.

Farbowanie, a nie wyrywanie siwych włosów

Zauważając, że na Twojej głowie pojawia się coraz więcej siwych włosów, czym prędzej sięgnij po profesjonalne odsiwiacze do włosów. Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie pełnej kuracji w jej najdłuższej opcji. Po pierwszej fazie trwającej 21 dni, warto stosować odsiwiacz dwa razy w każdym tygodniu, precyzyjnie stosując się do zaleceń producenta. Chcąc dodatkowo wzmocnić działanie odsiwiacza GR-7, skorzystaj z pozostałych kosmetyków marki. Od początku drugiej fazy stosowania preparatu odsiwiającego zaleca się mycie włosów naturalnym szamponem odżywczym GR-7. Na stałe warto wprowadzić wspomaganie diety suplementem Complex Hair Support. Cenne będą także trwałe zmiany w codziennej diecie, szczególnie rezygnacja z niezdrowych nawyków sprzyjających wypłukiwaniu witamin i mikroelementów z organizmu.

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!