Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Siwienie włosów – problem, który da się rozwiązać w naturalny sposób!

Jeśli na Twojej głowie pojawiły się pierwsze białe pasma, to znak, że warto wprowadzić kilka działań, które pomogą zahamować siwienie włosów. Na rynku jest sporo produktów – ludzie dotknięci przedwczesnym siwieniem są gotowi zainwestować wiele środków, także w mało efektywne rozwiązania. Niestety lwią cześć z mocnych marketingowo produktów stanowią zwykłe wydmuszki w postaci farb na siwe włosy itp. Zdecydowanie lepiej zabrać się za naturalne sposoby na siwe włosy i cieszyć się z wielokierunkowych dobrych efektów, tak dla swojej urody jak i zdrowia.

 

Zacznij od swojego jadłospisu

Siwe włosy mogą być efektem kiepskiej diety. Jeśli nie dostarczamy z pokarmem wystarczającej ilości witamin i minerałów, włosy płowieją, stają się łamliwe lub wypadają. Do tego dochodzi łamliwość paznokci i ziemista cera. Jeśli te efekty towarzyszom siwym włosom, to znak, że czas zrobić rewolucję w kuchni.

Zacznij stawiać na potrawy składające się ze świeżych owoców i warzyw. Regularnie pijaj soki i koktajle, co wzmocni ogólnie Twoje zdrowie i korzystnie wpłynie także na odżywienie melanocytów, czyli komórek produkujących melaniny, pigmenty skóry i włosów. Jeśli z różnych względów nie możemy zmobilizować się do zróżnicowanej diety, to warto pomyśleć o suplementacji. Na rynku brakuje suplementów na siwe włosy, ale celujmy w te, które najbardziej kompleksowo uzupełnią witaminy i minerały w naszej codziennej diecie.

 

Czynniki społeczne, które powodują przedwczesne siwienie

Chyba osiwieje – to częste sformułowanie, gdy chcemy podkreślić w jakich nerwach się aktualnie znajdujemy. Powiedzenie to ma swoje uzasadnienie. Nasz organizm i mechanizmy w nim zawarte, które warunkują pigmentację włosa są mocno wrażliwe na kiepską higienę życia. Okazuje się bowiem, że my sami potrafimy być najczęstszą przyczyną siwienia (poza genetyką rzecz jasna). Przewlekły stres, choroby cywilizacyjne, brak snu, napięcie, nadużywanie nikotyny, alkoholu i kawy – wszystko to połączone ze sobą może znacznie przyspieszyć siwienie włosów. Zatem jedną z prostszych rad jest wzięcie się za siebie i zastąpienie złych nawyków relaksem, odpoczynkiem, a także regularnym uprawianiem sportu. Takie czynności nie tylko pozwolą wygrać z szybko postępującymi siwymi włosami, ale także korzystnie wpłyną na pozostałe układy naszego organizmu.

przyklad

Fot. Efekty stosowania GR-7. Co na siwe włosy? GR7

 

Naturalny płyn na siwe włosy

Przedwczesne siwienie można nie tylko powstrzymać, ale także cofnąć. Na pomysł taki wpadł polski producent, który wypuścił na rynek preparat na siwe włosy GR-7 Professional. Wyciąg z polnych ziół sprawia bowiem, że gdy nałożymy go na skórę głowy, odżywione komórki zaczną aktywnie produkować melaniny. Efektem jest powrót siwych włosów do naturalnego koloru.

GR-7 Professional to płyn na siwe włosy, który stosuje się w dwóch fazach. Pierwsza trwa około miesiąca. W tym czasie preparat na siwe włosy nakłada się raz lub dwa razy na dobę, unikając mycia i suszenia głowy przez około tydzień. W trakcie pierwszej fazy siwe włosy przechodzą z jasnego, złotego odcienia do swojej naturalnej barwy. Druga faza na ma na celu podtrzymanie tego efektu – wówczas GR-7 Professional nakłada się zaledwie raz na tydzień, by utrzymać korzystny poziom melaniny. Jak ukryć siwe włosy?

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!