Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Jakie suplementy brać na wypadające włosy?

Piękne i zdrowe włosy to nie tylko kwestia urody, ale także wyraz troski o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. By utrzymać włosy w dobrej kondycji, należy poświęcić im nieco uwagi. W końcu są one narażone nie tylko na wpływ szeregu czynników zewnętrznych, ale także na brak odpowiednich składników odżywczych. Co wpływa na kondycję włosów? Jakie są przyczyny osłabienia włosów? Jakie witaminy na wypadanie włosów stosować, by cieszyć się gęstą, bujną i piękną fryzurą? Zapraszamy do lektury!

Kondycja włosów – co na nią wpływa?

Włosy, choć widoczne na zewnątrz w formie łodygi, mają swoje korzenie głęboko w skórze. Unerwione i ukrwione mieszki włosowe, niezwykle istotne dla zdrowia i wyglądu włosów, są ukryte w drugiej i trzeciej warstwie skóry. To właśnie w nich znajdują się brodawki włosowe, które odgrywają kluczową rolę w bujności i kondycji kosmyków. Chcąc poprawić wygląd włosów, wiele osób skupia się wyłącznie na zewnętrznych zabiegach kosmetycznych.

Nie można jednak zapomnieć, że kluczem do sukcesu jest troska o włosy od wewnątrz. Właściwa, pełnowartościowa dieta odgrywa tutaj istotną rolę. Poprzez spożywanie różnorodnych i wartościowych pokarmów oraz uzupełnianie niedoborów witamin, makro- i mikroelementów, można dostarczyć włosom niezbędnych składników odżywczych.

Wypadanie włosów i ich osłabienie – najważniejsze przyczyny

Zanim dowiesz się, jakie tabletki na wypadanie włosów wybrać, by przyczynić się do ich zdrowia, objętości i dobrze odżywionego wyglądu to dobrze jest poznać najważniejsze przyczyny ich osłabienia. Włosy są niezwykle podatne na wpływ zarówno czynników zewnętrznych, jak i ogólną kondycję naszego organizmu.

Wśród najpopularniejszych czynników, które mogą wpływać na osłabienie i wypadanie włosów, należy przede wszystkim wymienić czynniki środowiskowe i atmosferyczne. Wysoka temperatura, wilgotność, zanieczyszczenie powietrza oraz promieniowanie UV mogą negatywnie wpływać na włosy. Szczególnie po okresie letnim można zauważyć, że włosy są osłabione i łamliwe.

Inną przyczyną są nadmierne zabiegi kosmetyczne. Zbyt częste używanie suszarki do włosów, lokówki, prostownicy oraz częste farbowanie i trwałe ondulowanie może uszkadzać łodygę włosa. Powoduje to utratę objętości, a włosy stają się kruche i łamliwe, co prowadzi do spowolnienia tempa ich wzrostu. Warto ograniczyć takie zabiegi i pozwolić włosom na regenerację.

Nie bez znaczenia jest także ogólne osłabienie organizmu oraz predyspozycje genetyczne. Często można zauważyć, że po przebyciu choroby włosy zaczynają wypadać. Jest to spowodowane właśnie utratą składników odżywczych przez organizm. Stres i długotrwałe napięcie również mogą prowadzić do nadmiernego wypadania włosów. Z kolei w wyniku dziedziczenia otrzymuje się nie tylko kolor włosów, ale również ich strukturę czy rodzaj. To właśnie dlatego niektórzy mogą pochwalić się naturalnymi gęstymi i zdrowymi włosami, a inni muszą bardziej dbać o ich pielęgnację i stosować suplementy odżywcze.

Jakie tabletki na wypadanie włosów? Co powinno się w nich znaleźć?

Suplementy na wzmocnienie włosów najczęściej zawierają zróżnicowane składniki m.in. ekstrakty ze skrzypu polnego lub bambusa, witaminy i mikroelementy. Wyciągi roślinne obecne w tych preparatach są bogate w związki krzemu, które nadają włosom elastyczność i wzmacniają je.

M.in. naturalny ekstrakt z pędów bambusa jest obfitym źródłem krzemionki (aż 70%). Krzemionka odgrywa istotną rolę w budowie włosów oraz tkanki łącznej. Bambus, jako roślina, ma istotny wpływ na zdrowie naszych włosów, zapewniając ich regenerację na trzech poziomach – w cebulce, łodydze i rdzeniu. Z kolei np. ekstrakt z owoców palmy sabałowej jest korzystnym wsparciem dla naturalnego wzrostu włosów oraz zapewnia zdrowy wygląd. Ten ekstrakt jest wykorzystywany w produktach stosowanych do wcierania we włosy i skórę głowy w przypadku leczenia łysienia androgenowego. Działa on jako środek zapobiegający utracie włosów na szczycie głowy oraz w okolicy czoła. Zawarte w nim kwasy tłuszczowe oraz inne składniki odgrywają kluczową rolę w procesach hormonalnych u mężczyzn. Pozostałe istotne składniki to m.in.:

  • witamina B6 (pirydoksyna): bierze udział w licznych procesach metabolicznych w skórze głowy, które dostarczają energię do wzrostu włosów. Jest również zaangażowana w syntezę aminokwasów budulcowych.
  • biotyna: popularna ostatnio witamina, która transportuje siarkę do macierzy włosa i zapewnia silne oraz elastyczne wiązania wzdłuż łodygi włosa. Biotyna reguluje również metabolizm tłuszczów, chroniąc przed nadmiernym wydzielaniem sebum i łupieżem.
  • Selenium SeLECT®: składnik, który rewolucjonizuje skuteczność tego preparatu. Jest to najbardziej bioaktywna, czysta i bezpieczna forma selenu, łatwo przyswajalna przez organizm człowieka. Selen jest kluczowym mikroelementem, biorącym udział w procesie utrzymania włosów w ich cebulkach. Wykorzystanie L-Selenometioniny (Selenium SeLECT® oferowanego przez firmę Sabinsa) jako preferowanej formy suplementacji selenu gwarantuje nie tylko doskonałą biodostępność, ale także bezpieczne działanie tego składnika według naukowych standardów.
  • miedź (Cu): odgrywa istotną rolę w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym oraz utrzymaniu odpowiedniej pigmentacji włosów i skóry. Dodatkowo ma znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego oraz utrzymania właściwego stanu tkanek łącznych.
  • kwas fosfatydowy (Phospha-Max™/ Novastell): rewolucyjny składnik pozyskiwany z soi. To naturalny fosfolipid, który ma udowodnione działanie stymulujące wzrost włosów i redukujące ich wypadanie. Badania kliniczne potwierdziły, że ten składnik działa poprzez wzmacnianie komórek nabłonkowych obecnych w macierzy włosa, co skutkuje przyspieszeniem procesu wzrostu nowych włosów, zmniejszeniem ich wypadania i zwiększeniem gęstości fryzury.

Wszystkie te składniki (i wiele innych np. ekstrakt z liści pokrzywy zwyczajnej czy witamina D) znajdują się w suplemencie GR-7 COMPLEX HAIR SUPPORT. Zapraszamy do zakupów! Na koniec warto pamiętać, że suplementy mogą działać różnie u różnych osób. Co więcej, ich skuteczność może zależeć od przyczyny wypadania włosów. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem suplementacji, aby otrzymać indywidualne zalecenia i monitorować postępy.

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!