Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Jak pozbyć się siwych włosów? Mamy sposób

Piękny, naturalny kolor naszych włosów potrafi zmienić się w szarość w ciągu nawet kilku dni czy tygodni. Z gęstych czarnych czy brunatnych włosów, pozostaje jedynie siwy ślad. Szybka zmiana koloru włosów na siwy ma różne podłoża. Czasami wynika z uwarunkowania genetycznego, w innych przypadkach jest efektem choroby, a w jeszcze innych wpływ na szybkie siwienie ma nieprawidłowy styl życia. Przyczyn jest bardzo wiele, a każda z nich zależy od indywidualnych cech danego człowieka. W niektórych przypadkach pogodzenie się z szybką siwizną nie przychodzi łatwo. Nie jest jednak powiedziane, że musisz przystać na warunki, jakie są Ci dyktowane. W takim razie, jak pozbyć się siwych włosów w naturalny sposób, bez konieczności farbowania odrostów? Mamy na to sprawdzone sposoby.

Przyczyny pojawiania się siwych włosów — skąd wynika szybkie siwienie?

Pierwszy siwy włos to sprawa bardzo indywidualna. U każdego pojawia się on w innym wieku, innych okolicznościach. Niektórzy nie muszą martwić się siwizną aż do późnych lat, jednak wiele kobiet i mężczyzn walczy z tą naturalną i niechcianą najczęściej zmianą koloru już w młodości. Przyczyn pojawiania się siwych kosmyków można szukać w genetyce, ale również w czynnikach chorobotwórczych czy po prostu w swoim trybie życia. Dużo prawdy okazuje się kryć również w teoriach mówiących o tym, że kolejne troski i zmartwienia rodzą kolejne siwe włosy. Stres faktycznie powoduje siwienie, czego dowodem mogą być pierwsze szare pasma nawet u dwudziestolatków. To, jak funkcjonujemy na co dzień, jak wygląda nasze życie, sposób odżywiania, spędzanie wolnego czasu, relaks, mają znaczenie dla naszego organizmu, a w tym przypadku również dla mechanizmów odpowiedzialnych za siwienie włosów. Nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, znaczny niedobór witamin i minerałów, trwające przez dłuższy okres życia mogą przyczyniać się do osłabienia cebulek włosów, łysienia i siwienia. Jeśli widzisz na swojej głowie pierwsze oznaki siwienia, warto w pierwszej kolejność zastanowić się, jak wygląda Twój codzienny tryb życia i co należałoby w nim poprawić. Szczególnie ważne w obecnym czasie jest niwelowanie stresu i napięcia, jakie towarzyszy nam na co dzień.

Jak radzić sobie z siwymi włosami i czy możliwe jest powstrzymanie procesu siwienia?

Ciężko podważyć tezę mówiącą o tym, że pierwszy siwy włos zwiastuje pojawienie się kolejnych w niedługim czasie. Pojedyncze siwe kosmyki najczęściej zaczynają być widoczne w okolicach skroni i rzeczywiście ciężko zatrzymać proces siwienia, który już się rozpoczął. Możliwe jest jednak spowolnienie procesów. Znając triki na siwe włosy, możesz sprawić, że będą pojawiały się wolniej i będzie ich mniej w stosunku do zdrowych i silnych, kosmyków w Twojej naturalnej barwie. Pomóc w tym może w pierwszej kolejności właściwa suplementacja witaminowa, która powinna opierać się w pierwszej kolejności na zbilansowanej diecie. Dostarczanie do organizmu właściwych wartości wpływa na kondycję ciała, jego zdrowe mechanizmy i odporność. Również nie pozostaje obojętne na stan Twojej skóry, włosów czy paznokci. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja włosów. W tym pomóc może preparat GR-7, który niweluje siwy kolor i w naturalny sposób przywraca pierwotny kolor kosmyków. Jak wygląda jego stosowanie i aplikacja? Specyfik nakłada się na skórę głowy średnio 2 razy na dobę. W tym czasie zaleca się ograniczenie mycia czy suszenia głowy i przez pierwsze 7 dni stosowania preparatu całkowitą rezygnację z mycia. Jeżeli podczas 1 fazy umyjemy włosy po 7 dniach, a kolor jeszcze nie wróci, zaleca się przez kolejne 7 dni powtórzyć działanie w ten sam sposób. Druga faza aplikacji polega na utrwaleniu przywróconego koloru włosów. Na tym etapie wykorzystania preparatu zostaje ograniczone do maksymalnie dwóch aplikacji w tygodniu. Po upływie 12 godzin możliwe jest umycie głowy. Widoczny efekt zależny jest od specyfiki włosów i indywidualnych uwarunkowań użytkownika. Pierwsze zauważalne zmiany można odnotować już po pierwszym tygodniu stosowania produktu. Ważne, aby pamiętać o jednoczesnym dbaniu o ogólną kondycję swojego organizmu. Wraz z rozpoczęciem używania preparatu, warto wprowadzić do swojego życia zdrowe przyzwyczajenia, które umożliwią konsekwentne dążenie do przywrócenia naturalnego koloru włosów.

Korzystaj jedynie ze sprawdzonych i przebadanych preparatów na siwe włosy

Sposobów na walkę z siwymi pasmami jest wiele, a użytkownicy ciągle szukają nowych odpowiedzi na pytania, jak pozbyć się siwych włosów. Domowe sposoby przewidują wykorzystywanie płukanek i odżywek wykonanych z ziół czy naturalnych składników. Popularne płukanki mogą czasowo przykryć siwe włosy. Przykładem zastosowania naturalnych produktów jest wcierka z oleju rycynowego. Pozostawiona na głowie na czas kilku godzin przed myciem działa odżywczo i z czasem pozwala zniwelować siwy odcień. Zanim zdecydujesz się na wykorzystanie danego triku na siwe włosy, warto upewnić się co do jego faktycznego działania. Preparat GR-7 to przebadany pod względem dermatologicznym produkt, którego funkcjonalność również potwierdzona jest licznymi badaniami. Szukając sprawdzonych produktów do skóry głowy i kosmyków, stawiaj zawsze na przebadane produkty. Stosowanie preparatu jest bezpieczne dla użytkowników i ich skóry. Specjaliści stworzyli produkt na bazie naturalnych składników, który nie był testowany na zwierzętach oraz jest przyjazny dla ludzi i środowiska. Pewność co do stosowanych kosmetyków jest ważna ze względu na możliwość pojawienia się skutków ubocznych korzystania z danych specyfików. W tym wypadku jakość potwierdzają doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści.

Wzmocnij działanie preparatów na siwe włosy

Tak, jak przy stosowaniu innych specyfików, również w przypadku preparatów i kosmetyków na siwe włosy warto prześledzić dokładnie rytuały, jakim poddajemy codziennie nasze ciało. W tym przypadku kluczowe będzie to, jakich szamponów i odżywek używasz, ale również nie bez znaczenia pozostanie suplementacja oraz ogólnie tryb życia, który prowadzisz. Zrównoważona dieta, stosowanie wskazanych witamin i minerałów, kosmetyków pielęgnacyjnych, a także rodzaj aktywności, które pozwolą unikać i niwelować nadmierne napięcia są istotne w procesie opóźniania procesów siwienia. Jeśli zastanawiasz się, jak się pozbyć siwych włosów, skorzystaj z gotowych, sprawdzonych i przebadanych preparatów, ale równocześnie zwróć uwagę na codzienną dietę oraz radzenie sobie z sytuacjami stresogennymi w pracy i w domu. Dbaj o swoją skórę, włosy i ciało, a jednocześnie poświęć odpowiednią uwagę kondycji swojego umysłu i ducha.

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!