Darmowa wysyłka od 350 zł
Dostawa w 24h
GR-7 - Siła natury dla Twoich siwych włosów

Jak dbać o siwe włosy – pielegnacja krok po kroku

Siwe włosy mogą być ozdobą lub problemem. Nie warto się jednak nimi martwić, ponieważ są zjawiskiem w pełni naturalnym. Jeśli pojawiają się w stosunkowo młodym wieku, czyli nawet ok. 30-tki, absolutnie nie musi to oznaczać kłopotów zdrowotnych. Siwienie jest bowiem uwarunkowane genetycznie, a dodatkowo wpływ może mieć na nie prowadzony tryb życia. W zależności od tego, jaki masz stosunek do siwych włosów, różnić będzie się jednak ich pielęgnacja. Możesz farbować włosy, lecz godząc się na naturalne zjawiska zachodzące w Twoim ciele, możesz też spokojnie spowalniać proces siwienia, wykorzystując do tego kosmetyki i suplementy, np. odsiwiacz do włosów i szampon do siwych włosów. Zamiast przejmować się naturalnymi zmianami fryzury, dowiedz się więc, jak dbać o siwe włosy!

Jak dbać o siwe włosy w codziennej pielęgnacji?

Włosy, w których ubywa pigmentu, zmieniają nie tylko barwę, ale też strukturę. Tracą elastyczność, stają się sztywne i szorstkie. To natomiast prowadzi do problemów z ich układaniem i czyni je matowymi. Może się wydawać, że warto sięgnąć po większe ilości kosmetyków. Niestety, w ten sposób dodatkowo osłabisz włosy! W przypadku siwizny lepsza jest mniejsza ilość kosmetyków, lecz ich wyższa jakość. Dobieraj odżywki i szampony do siwych włosów, precyzyjnie sprawdzając ich skład, poznając rekomendacje i opinie użytkowników oraz specjalistów. Dbaj o nawilżenie i odżywienie włosów, jednocześnie nie narażając ich na wpływ negatywnych czynników. Poza doborem lepszych kosmetyków, warto zmienić ustawienia suszarki, żeby nie suszyć włosów przesadnie gorącym powietrzem. Dobrze jest ograniczyć także inne zabiegi wykonywane z wykorzystaniem wysokiej temperatury.

Pielęgnacja siwych włosów – jakie kosmetyki są odpowiednie?

Chcąc dłużej utrzymać lub odzyskać naturalny kolor, a przy tym zdrowy, atrakcyjny wygląd włosów, musisz sięgnąć po odpowiednie kosmetyki fryzjerskie. Przede wszystkim zwracaj uwagę, czy wybierasz preparaty przeznaczone specjalnie do włosów siwych. Masz wtedy pewność, że ich skład jest dostosowany do specyficznych wymagań osłabionego włosa bez pigmentu. Wybieraj wyłącznie te szampony do siwych włosów, których składniki mają działanie silnie nawilżające i odżywcze. To jedyny sposób na odzyskanie miękkości i pięknego połysku. Dobre będą szampony i odżywki z miodem, aloesem, gliceryną. Warto rozważyć też regularne stosowanie nawilżających i odżywczych masek na włosy. Dobre będą np. te ze składników roślinnych. Wzmocnione włosy powinny być łatwiejsze w ułożeniu.

Odsiwiacz do włosów – wyjątkowa skuteczność

Jednym z najważniejszych kosmetyków do pielęgnacji siwizny na każdym jej etapie jest profesjonalny odsiwiacz do włosów. Innowacyjna formuła specyfiku Gr-7 sprawia, że systematycznie stosowany, jest w stanie stopniowo pobudzać działanie cebulek włosowych. Stymulując wytwarzanie melaniny, odsiwiacz przywraca włosom ich naturalny pigment. Tym samym sprawdza się już jako wczesna profilaktyka, hamując siwienie nawet pojedynczych włosów. Na późniejszym etapie siwizny należy jedynie do 21 dni wydłużyć pierwszą fazę kuracji, czyli fazę przywracania odcienia. Dzięki intensywniejszej pierwszej fazie, więcej włosów ma szansę odzyskać naturalny kolor. Następnie odsiwiacz do włosów należy stosować 1-2 razy w tygodniu w celach podtrzymania uzyskanego efektu. Zaleca się stosowanie go wraz z odpowiednim szamponem odżywczym Gr-7.

Jaki szampon do siwych włosów?

Każdy szampon do siwych włosów powinien być łagodny i zawierać naturalne składniki. Żeby jednak uzyskać optymalny efekt, nie tylko myjąc włosy, ale też głęboko je odżywiając i sprzyjając utrzymaniu przez nie naturalnego odcienia, warto sięgnąć po innowacyjny szampon odżywczy do siwych włosów. Taki preparat jest częścią profesjonalnej kuracji odsiwiającej.Gr-7. Podstawą jego działania jest delikatne mycie włosów i skóry głowy, ale ma również dodatkowe właściwości. Dzięki zawartości perfekcyjnie dobranych składników, naturalny szampon do siwych włosów pozwala odzyskać dawny blask, restrukturyzuje i nabłyszcza włosy. Wnikając głęboko w strukturę każdego włosa, szampon działa na całej jego długości. Pozwala to skutecznie wzmocnić włosy, ograniczyć ich wypadanie i poprawić ich wygląd, podkreślając naturalny odcień.

Pielęgnacja siwych włosów – czego unikać?

Istnieją pewne zabiegi, których zdecydowanie należy zaniechać przy siwych włosach. Fatalnym pomysłem jest np. wyrywanie pojedynczych siwych włosów. Co prawda, mitem jest, że na miejsce jednego wyrwanego włosa wyrośnie kilka kolejnych, jednak ten nieprzyjemny zabieg nie daje kompletnie żadnych efektów. Na jego miejscu odrośnie kolejny siwy włos, a po wielokrotnym wyrwaniu, włos po prostu przestanie rosnąć.

Wbrew pozorom, złym pomysłem jest także farbowanie siwych włosów farbami zawierającymi mocne, chemiczne składniki, które nadają wyrazistą barwę, ale osłabiają włosy. Włosy pozbawione pigmentu mają inną strukturę, są mniej elastyczne, suche, więc błędem jest ich dodatkowe obciążanie. Do pielęgnacji siwych włosów zawsze stosuj więc kosmetyki delikatne, najlepiej w pełni naturalne.

Pielęgnacja siwych włosów nie tylko od zewnątrz

Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że na rozpoczęcie siwienia i jego szybkość wpływ mogą mieć życiowe nawyki. Nieprawidłowa dieta, brak ruchu, używki i stres wyraźnie przyspieszają ten proces. To właśnie dlatego nie tylko sam szampon do siwych włosów i odsiwiacz do włosów są preparatami polecanymi osobom chcącym spowolnić siwienie. Ważnym dodatkiem są właściwe suplementy na siwe włosy. Zawierające doskonale dobrane witaminy i mikroelementy, przywracają organizmowi równowagę witaminowo-mineralną. Dzięki temu cebulki włosowe są od wewnątrz pobudzane do pracy i wytwarzania melaniny odpowiadającej za zabarwienie włosów. Przy okazji suplementy na siwe włosy poprawiają kondycję samych włosów, a dodatkowo korzystnie wpływają na stan skóry i paznokci.

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!