KUP CO NAJMNIEJ 2 ODSIWIACZE KORZYSTAJĄC Z NASZYCH WIELOSZTUK I ODBLOKUJ SUPLEMENT ZA 1PLN. POZOSTAŁO: KUP CO NAJMNIEJ 2 ODSIWIACZE KORZYSTAJĄC Z NASZYCH WIELOSZTUK I ODBLOKUJ SUPLEMENT ZA 1PLN. POZOSTAŁO:

Darmowa wysyłka od 300 zł
Dostawa w 24h

Wypadanie włosów po umyciu – przyczyny, zapobieganie

Czy zaskakuje cię fakt, że po umyciu włosów znajdujesz ich znacznie więcej pod prysznicem lub na grzebieniu? Jeśli zastanawiasz się, dlaczego to właśnie wtedy tracisz ich najwięcej i czy jest to powód do niepokoju, to zapraszamy do lektury!

Wypadanie włosów przy myciu naturalnym procesem

Jeżeli na co dzień nosisz kucyk lub warkocz i nie rozpuszczasz włosów przez kilka godzin przed myciem, to nie powinno cię dziwić, że podczas mycia wypadają one w większej ilości. Wypadanie włosów przy myciu to całkowicie normalne zjawisko. Dłużej związane włosy gromadzą się i w momencie mycia wypadają większymi grupami. Są to po prostu włosy, które naturalnie wypadłyby w ciągu dnia, ale były związane, więc nie zauważyłabyś ich. Efekt wypadania może być też bardziej widoczny, jeśli nie rozczeszesz włosów przed myciem.

Jednak jeśli ilość wypadających włosów jest w granicach normy (przeciętnie około 100 włosów dziennie), nie ma powodu do niepokoju. Szczególnie dziewczyny o długich i ciemnych włosach mogą zauważyć ten efekt. Podobna ilość wypadających włosów może pojawić się również po użyciu peelingu skóry głowy, który usuwa martwy naskórek i luźne włosy.

Wypadanie włosów podczas mycia – kiedy należy zacząć się martwić?

Jeżeli zauważasz intensywne wypadanie włosów po umyciu, pomimo noszenia ich rozpuszczonych przez cały dzień, a na dodatek nie znajdujesz włosów np. na poduszce lub grzebieniu w ciągu dnia, to można wydedukować, że nie jest to zwykłe, sezonowe wypadanie. Wypadanie włosów podczas mycia i tylko w takiej sytuacji może mieć kilka przyczyn:

  • słabe cebulki włosów – podczas mycia masowana jest skóra głowy, co normalnie nie powinno stanowić obciążenia dla zdrowych cebulek włosowych. Jednak jeśli cebulki są osłabione, włosy zaczynają wypadać w momencie, gdy są narażone na nacisk. Przyczyną może być niedobór minerałów i witamin w diecie. W takim przypadku warto sięgnąć po kompleksowe suplementy diety z naszego asortymentu oraz wprowadzić lepszą dietę. Ważne jest także regularne złuszczanie martwego naskórka za pomocą peelingu skóry głowy, co pomaga dotlenić cebulki. Wzmacniać cebulki można również za pomocą odpowiednich wcierek. Skuteczne wcierki do włosów dostępne są także w naszej ofercie. Zapraszamy!
  • zbyt natarczywe i agresywne mycie głowy – włosy nie potrzebują intensywnego szorowania ani częstego mycia, co niestety często jest rekomendowane, zwłaszcza przez fryzjerów. Mokre włosy są wyjątkowo delikatne i łatwo można je uszkodzić lub zerwać. Mycie powinno polegać na delikatnym masażu skóry głowy, a włosy nie powinny się plątać ani niszczyć.
  • niewłaściwy szampon – jeśli wypadanie nie ustaje mimo odpowiedniej diety i delikatnego mycia to możliwe, że problemem jest używany szampon. Często zaniedbywany jest jego wpływ, mimo że ma bezpośredni kontakt ze skórą głowy. Przyczyną może być zbyt silny skład szamponu lub nawet reakcja alergiczna.
  • olejowanie skóry głowy – wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nakładanie oleju na skórę głowy na dłuższy czas, zwłaszcza na noc, może być szkodliwe. Często nakładając olej na długości włosów, przypadkowo smarowana jest także skóra głowy. Niestety, zbyt długie olejowanie może prowadzić do produkcji hormonu DHT, który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów.

Wypadanie włosów przy myciu – pozostałe przyczyny

To, ile włosów wypada przy myciu, a także po nim może być także spowodowane innymi czynnikami. Nie tylko nieodpowiednia dieta lub złe nawyki pielęgnacyjne mogą być przyczyną tego zjawiska. Czas poznać niektóre z nich.

  • Zabiegi fryzjerskie – częste i intensywne ingerencje w strukturę włosów np. prostowanie, suszenie gorącym powietrzem, tapirowanie, rozjaśnianie lub koloryzacja.
  • Stres – wpływ stresu na organizm może prowadzić do tzw. łysienia plackowatego, charakteryzującego się nieregularnym wypadaniem włosów w różnych miejscach. Stres zaburza równowagę hormonalną, co może osłabić mieszki włosowe.
  • Choroby – nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane anemią, ponieważ niedobór żelaza prowadzi do niedotlenienia mieszka włosowego. Również choroby skóry głowy np. łuszczyca czy grzybica, mogą mieć wpływ na utratę włosów.
  • Leki – wiele medykamentów ma ten efekt uboczny, co można znaleźć w informacjach zawartych w ulotkach.
  • Genetyka – łysienie może mieć podłoże genetyczne, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Objawy często pojawiają się wraz z wiekiem.

Zapisz się do newslettera

Uzyskaj 12% zniżki na pierwsze zamówienie – zadbajmy razem o Twoje włosy!

Masz pytania dotyczące
naszych produktów?

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc i doradzić w doborze idealnych
kosmetyków do Twoich włosów!