Piękny, naturalny kolor naszych włosów potrafi zmienić się w szarość w ciągu nawet kilku dni czy tygodni. Z gęstych czarnych czy brunatnych włosów, pozostaje jedynie siwy ślad. Szybka zmiana koloru włosów na siwy ma różne podłoża. Czasami wynika z uwarunkowania genetycznego, w innych przypadkach jest efektem choroby, a w jeszcze innych wpływ na szybkie siwienie ma nieprawidłowy styl życia. Przyczyn jest bardzo wiele, a każda z nich zależy od indywidualnych cech danego człowieka. W niektórych przypadkach pogodzenie się z szybką siwizną nie przychodzi łatwo. Nie jest jednak powiedziane, że musisz przystać na warunki, jakie są Ci dyktowane. W takim razie, jak pozbyć się siwych włosów w naturalny sposób, bez konieczności farbowania odrostów? Mamy na to sprawdzone sposoby.

Przyczyny pojawiania się siwych włosów — skąd wynika szybkie siwienie?

Pierwszy siwy włos to sprawa bardzo indywidualna. U każdego pojawia się on w innym wieku, innych okolicznościach. Niektórzy nie muszą martwić się siwizną aż do późnych lat, jednak wiele kobiet i mężczyzn walczy z tą naturalną i niechcianą najczęściej zmianą koloru już w młodości. Przyczyn pojawiania się siwych kosmyków można szukać w genetyce, ale również w czynnikach chorobotwórczych czy po prostu w swoim trybie życia. Dużo prawdy okazuje się kryć również w teoriach mówiących o tym, że kolejne troski i zmartwienia rodzą kolejne siwe włosy. Stres faktycznie powoduje siwienie, czego dowodem mogą być pierwsze szare pasma nawet u dwudziestolatków. To, jak funkcjonujemy na co dzień, jak wygląda nasze życie, sposób odżywiania, spędzanie wolnego czasu, relaks, mają znaczenie dla naszego organizmu, a w tym przypadku również dla mechanizmów odpowiedzialnych za siwienie włosów. Nadużywanie alkoholu, palenie papierosów, znaczny niedobór witamin i minerałów, trwające przez dłuższy okres życia mogą przyczyniać się do osłabienia cebulek włosów, łysienia i siwienia. Jeśli widzisz na swojej głowie pierwsze oznaki siwienia, warto w pierwszej kolejność zastanowić się, jak wygląda Twój codzienny tryb życia i co należałoby w nim poprawić. Szczególnie ważne w obecnym czasie jest niwelowanie stresu i napięcia, jakie towarzyszy nam na co dzień.

Jak radzić sobie z siwymi włosami i czy możliwe jest powstrzymanie procesu siwienia?

Ciężko podważyć tezę mówiącą o tym, że pierwszy siwy włos zwiastuje pojawienie się kolejnych w niedługim czasie. Pojedyncze siwe kosmyki najczęściej zaczynają być widoczne w okolicach skroni i rzeczywiście ciężko zatrzymać proces siwienia, który już się rozpoczął. Możliwe jest jednak spowolnienie procesów. Znając triki na siwe włosy, możesz sprawić, że będą pojawiały się wolniej i będzie ich mniej w stosunku do zdrowych i silnych, kosmyków w Twojej naturalnej barwie. Pomóc w tym może w pierwszej kolejności właściwa suplementacja witaminowa, która powinna opierać się w pierwszej kolejności na zbilansowanej diecie. Dostarczanie do organizmu właściwych wartości wpływa na kondycję ciała, jego zdrowe mechanizmy i odporność. Również nie pozostaje obojętne na stan Twojej skóry, włosów czy paznokci. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja włosów. W tym pomóc może preparat GR-7, który niweluje siwy kolor i w naturalny sposób przywraca pierwotny kolor kosmyków. Jak wygląda jego stosowanie i aplikacja? Specyfik nakłada się na skórę głowy średnio 2 razy na dobę. W tym czasie zaleca się ograniczenie mycia czy suszenia głowy i przez pierwsze 7 dni stosowania preparatu całkowitą rezygnację z mycia. Jeżeli podczas 1 fazy umyjemy włosy po 7 dniach, a kolor jeszcze nie wróci, zaleca się przez kolejne 7 dni powtórzyć działanie w ten sam sposób. Druga faza aplikacji polega na utrwaleniu przywróconego koloru włosów. Na tym etapie wykorzystania preparatu zostaje ograniczone do maksymalnie dwóch aplikacji w tygodniu. Po upływie 12 godzin możliwe jest umycie głowy. Widoczny efekt zależny jest od specyfiki włosów i indywidualnych uwarunkowań użytkownika. Pierwsze zauważalne zmiany można odnotować już po pierwszym tygodniu stosowania produktu. Ważne, aby pamiętać o jednoczesnym dbaniu o ogólną kondycję swojego organizmu. Wraz z rozpoczęciem używania preparatu, warto wprowadzić do swojego życia zdrowe przyzwyczajenia, które umożliwią konsekwentne dążenie do przywrócenia naturalnego koloru włosów.

Korzystaj jedynie ze sprawdzonych i przebadanych preparatów na siwe włosy

Sposobów na walkę z siwymi pasmami jest wiele, a użytkownicy ciągle szukają nowych odpowiedzi na pytania, jak pozbyć się siwych włosów. Domowe sposoby przewidują wykorzystywanie płukanek i odżywek wykonanych z ziół czy naturalnych składników. Popularne płukanki mogą czasowo przykryć siwe włosy. Przykładem zastosowania naturalnych produktów jest wcierka z oleju rycynowego. Pozostawiona na głowie na czas kilku godzin przed myciem działa odżywczo i z czasem pozwala zniwelować siwy odcień. Zanim zdecydujesz się na wykorzystanie danego triku na siwe włosy, warto upewnić się co do jego faktycznego działania. Preparat GR-7 to przebadany pod względem dermatologicznym produkt, którego funkcjonalność również potwierdzona jest licznymi badaniami. Szukając sprawdzonych produktów do skóry głowy i kosmyków, stawiaj zawsze na przebadane produkty. Stosowanie preparatu jest bezpieczne dla użytkowników i ich skóry. Specjaliści stworzyli produkt na bazie naturalnych składników, który nie był testowany na zwierzętach oraz jest przyjazny dla ludzi i środowiska. Pewność co do stosowanych kosmetyków jest ważna ze względu na możliwość pojawienia się skutków ubocznych korzystania z danych specyfików. W tym wypadku jakość potwierdzają doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści.

Wzmocnij działanie preparatów na siwe włosy

Tak, jak przy stosowaniu innych specyfików, również w przypadku preparatów i kosmetyków na siwe włosy warto prześledzić dokładnie rytuały, jakim poddajemy codziennie nasze ciało. W tym przypadku kluczowe będzie to, jakich szamponów i odżywek używasz, ale również nie bez znaczenia pozostanie suplementacja oraz ogólnie tryb życia, który prowadzisz. Zrównoważona dieta, stosowanie wskazanych witamin i minerałów, kosmetyków pielęgnacyjnych, a także rodzaj aktywności, które pozwolą unikać i niwelować nadmierne napięcia są istotne w procesie opóźniania procesów siwienia. Jeśli zastanawiasz się, jak się pozbyć siwych włosów, skorzystaj z gotowych, sprawdzonych i przebadanych preparatów, ale równocześnie zwróć uwagę na codzienną dietę oraz radzenie sobie z sytuacjami stresogennymi w pracy i w domu. Dbaj o swoją skórę, włosy i ciało, a jednocześnie poświęć odpowiednią uwagę kondycji swojego umysłu i ducha.

Zobacz również inne artykuły:

Siwe włosy u mężczyzn - skuteczna metoda zwalczania
Sposób na siwe włosy. Preparat GR-7 przywróci naturalny kolor
Szampon koloryzujący na siwe włosy - czy jest skuteczny?
Jaki kolor na siwe włosy? Nie farbuj! Przywróć naturalny kolor włosów
Jak zamaskować i zatuszować siwe włosy?
Jak ukryć siwe włosy? Sprawdź skuteczny płyn GR-7
Siwe włosy w młodym wieku - co robić? Preparat GR-7!
Siwe włosy co robić? Pytania i odpowiedzi.
Jak powstrzymac postepujące siwienie włosów?
Siwe włosy w młodym wieku? Problem, na który jest rozwiązanie
Zastanawiasz się, dlaczego Twoje włosy siwieją?
Siwienie włosów – problem, który da się rozwiązać w naturalny sposób!
Czy siwe włosy w młodym wieku to wyrok?
Preparat na siwe włosy GR-7. Obalamy niektóre mity!
Sposób na siwe włosy? Podpowiadamy kilka sprawdzonych metod
Co na siwe włosy? Koloryzacja, peruka? Mamy coś lepszego!
Co jest dobre na siwe włosy? Przeważają naturalne sposoby Czy odsiwiacze są skuteczne?
Odsiwiacz dla mężczyzn: jak działa?
Rewolucyjny odsiwiacz do włosów dla mężczyzn